Artykuły

Łóżko piętrowe – marzenie dzieci, wygoda dla rodziców

Jeśli pokój twoich dzieci jest niewielki i nie mieszczą się w nim pojedyncze łóżka, idealnym rozwiązaniem będzie łóżko piętrowe, które pozwoli zaoszczędzić dużo wolnego miejsca i przeznaczyć je do zabawy. Podpowiemy dzisiaj, czym kierować się podczas wyboru tego mebla, tak, żeby rósł on razem z naszymi pociechami.

Czym kierować się przy wyborze łóżka piętrowego?

Łóżka piętrowe nie są odpowiednie dla dzieci w każdym wieku – jest więc to pierwsza kwestia, którą powinniśmy się kierować. W przypadku dzieci młodszych konieczny będzie wybór mebla z barierkami, które zabezpieczą przed wypadnięciem z łóżka. Ponad to barierki muszą być wąsko rozstawione, żeby nie było sytuacji, w której dziecko siępod nimi przeturla. Tak samo z drabinką – musi być odpowiednio zabezpieczona, czyli powinna posiadać poręcze, a ponad to powinna umożliwiać dziecku swobodne postawienie stopy na każdym stopniu. W przypadku dzieci starszych można wybrać prostszą konstrukcję łóżka. Następnym elementem, na który należy zwrócić uwagę to długość oraz szerokość materaca. Te parametry należy dostosować do warunków fizjonomicznych naszych pociech. Powinniśmy jednak pamiętać, że dzieci rosną bardzo szybko i łóżko piętrowe powinno „rosnąć” razem z nimi – warto więc zainwestować w większy mebel. Dla zwiększenia komfortu wypoczynku ważny jest wybór materaca, który zapewni odpowiednie podparcie dla kręgosłupa. Kolejną kwestią jest wybór materiału, z którego ma być wykonany mebel. Najlepiej prezentują się łóżka piętrowe z drewna, np. olchy lub sosny. Popularne są także konstrukcje stalowe, które świetnie spisują się w nowoczesnych aranżacjach dziecięcych pokojów.

„Inne” łóżka piętrowe

Łóżka piętrowe mogą także nie mieć klasycznych konstrukcji. Pod tą nazwą kryją się, np. łóżka wysuwane, gdzie jedno z dzieci może spać tylko trochę niżej od drugiego. Innym modelem może być mebel, tzw. kombajn, gdzie łóżko jest połączone z całą meblościanką. Łóżko piętrowe to marzenie niejednego malucha, dlatego urządzając jego pokój warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem – ucieszyć dziecko i jednocześnie zaoszczędzić dodatkową przestrzeń w mieszkaniu.

Share:
zobacz wiecej Wysoka osłonka na donice do salonu z drewna i metalu zobacz