Artykuły

Łóżko – król każdej sypialni!

Łóżko to niezaprzeczalny król każdej sypialni. Duże łoża małżeńskie wiodą prym w osobnych sypialniach rodziców, natomiast te pojedyncze modele idealnie sprawdzają się w pokojach dziecięcych, młodzieżowych, czy w przypadku małych sypialni dla singli.

Jeśli stajecie przed wyborem takiego łóżka, warto zastanowić się nad materiałem, z którego powinno być wykonane. My dzisiaj polecamy drewno.

Łóżka drewniane – gwarancja niezawodności na lata

Łóżka drewniane pojedyncze będą świetnym rozwiązaniem dla dzieci, ponieważ obok walorów estetycznych mają także wiele cech funkcjonalnych. Taki mebel jest odporny na uszkodzenia mechaniczne oraz chemiczne. Jest łatwy w czyszczeniu, a przy tym bardzo trwały. Przy odpowiedniej pielęgnacji nie traci swojego odcienia. Łóżka drewniane pojedyncze zawsze będą oryginalne, ponieważ ułożenie słojów na każdym meblu jest inne. Jeśli więc stawiamy na naturalne, niebarwione drewno, na pewno nie spotkamy drugiego, takiego samego mebla. W przypadku dzieci ważne jest także bezpieczeństwo co idealnie wpisuje się w charakter drewnianego łóżka. Oczywiście nie ma jednego rodzaju drewna, a każdy z nich ma swoje unikalne właściwości, dlatego przed wyborem należy zastanowić się czego wymagamy od takiego mebla: czy będzie to twardość czy łatwość obróbki. Jeśli stawiamy na to pierwsze wybierzmy dąb, mahoń lub buk. W przypadku łatwości obróbki postawmy na sosnę bądź olchę.

Funkcjonalność łóżka

Funkcjonalność – to cecha, która musi wpisywać się w istotę tego mebla. Łóżko pojedyncze z pojemnikiem to niezaprzeczalnie najlepsze rozwiązanie, które wpisuje się w tą cechę. W przypadku niewielkich pomieszczeń jest to niekiedy jedyny sposób na przechowywanie pościeli lub drobnych, niepotrzebnych na co dzień rzeczy. To duża oszczędność miejsca przy niewielkim wysiłku. Oczywiście łóżka pojedyncze muszą posiadać także walory estetyczne. W przypadku takiego mebla producenci oferują wiele nowoczesnych czy stylizowanych rozwiązań.
Wystarczy pomysł, żeby swój pokój lub sypialnię zamienić w indywidualną odskocznie od świata za pomocą jednego mebla!

Share:
Wąska dębowa konsola do przedpokoju w stylu loft https://radioemaus.pl/aktualnosci/jakie-ubezpieczenie-samochodowe-wybrac-dla-starszych-pojazdow/ zobacz wiecje