Artykuły

Łóżko, kolor ścian, dekoracje i SZAFY! Urządzamy pokój dziecięcy

Oryginalnie i komfortowo urządzony pokój dziecięcy może stać się dla naszych pociech prawdziwym rajem dla zabaw i codziennego odpoczynku. Dla osiągnięcia pożądanego efektu należy odpowiednio dobrać nie tylko kolory ścian, łóżko, dekorację, ale także szafy dziecięce.

To meble bardzo uniwersalne – służą do przechowywania nie tylko ubrań, ale także zabawek, książek i mogą stać się miejscem przetrzymywania najróżniejszych skarbów twoich pociech. Wobec tych mebli zarówno dzieci jak i rodzice mają bardzo wysokie wymagania.

Czym kierować się przy wyborze szaf dla dzieci?

Wbrew pozorom wybór szaf do pokoju dziecięcego jest niezwykle trudnym zadaniem. Jednak odpowiednio dobrany mebel może służyć przez lata i nie tracić swoich właściwości oraz walorów estetycznych. Na co więc zwrócić uwagę? Przedstawiamy cztery najważniejsze cechy, które są gwarantem niezawodności szaf.

  1. Rozmiar – przystosowany do wielkości pokoju. Małe szafy dziecięce mogą zginąć w wystroju całego pomieszczenia, natomiast duże meble mogą przytłaczać.
  2. Materiał – najlepiej drewno, ponieważ jest to najbezpieczniejszy i najbardziej trwały materiał dostępny na rynku.
  3. Kolor – dostosowany do barw i aranżacji całego pomieszczenia. Swój wybór najlepiej skonsultować z dzieckiem, bo to właśnie barwy najbardziej będą wpływać na jego samopoczucie.
  4. Wzór – może być zarówno namalowany jak i przyklejony na szafie. Doda to uroku dziecięcemu pokoikowi. Powinniśmy pamiętać, że taki wzór musi być uniwersalny, ponieważ bardziej dziecinny będzie od nas wymagał szybszej wymiany mebla.

Rodzaje szaf

Jako rodzice stajemy przed wyborem między szafami tradycyjnymi a wnękowymi. Te pierwsze, szafy dla dzieci tradycyjne można kupić z mniejszymi szafami, łóżkiem czy komodą, co jest niewątpliwą zaletą. Drugi rodzaj charakteryzuje większa pojemność mebla, gdzie nie tylko zmieszczą się ubrania, ale także inne rzeczy naszych pociech. Istotną wadą szaf wnękowych są trudności podczas przemeblowania.

Share:
https://buzzhouse.pl/nowoczesnosc-z-nuta-retrospekcji-meble-loftowe-jako-kwintesencja-stylu/ zobacz wiecje zobacz wiecje