Artykuły

Łóżko – istotne dla naszego odpoczynku i komfortu!

Kupując łóżko rzadko zastanawiamy się, czy jest ono odpowiednie dobrane do naszych potrzeb, wzrostu. Najczęściej patrzymy wyłącznie na takie parametry jak wygląd i to, czy mebel będzie pasował do innych elementów wyposażenia pomieszczenia. To spory błąd – źle dobrane łóżko będzie powodem zmęczenia, stopniowo doprowadzi również do problemów z kręgosłupem.

Jakie powinno być odpowiednie łóżko? Z pewnością konieczne jest dobranie jego długości do naszego wzrostu. Przyjmuje się, że łóżko powinno być minimum 10 cm dłuższe niż nasz wzrost. Kolejnym istotnym aspektem jest materiał, z którego rama łóżka została wykonana. Najlepszym tworzywem okazuje się być drewno, które jest nie tylko trwałe, ale przede wszystkim posiada pewien stopień elastyczności. Rama wykonana z drewna będzie „pracować”. Sztywne ramy są znacznie bardziej narażone na uszkodzenia. Warto szukać łóżek wykonanych z drewna bukowego lub sosnowego.

Co z materacem?

Również materac w dużej mierze odpowiada za nasze zdrowie i wypoczynek. Na polskim rynku dostępne są materace piankowe, sprężynowe, warstwowe, posiadające naturalne wkłady (np. z trawy morskiej czy włókien kokosowych). Materac może także posiadać warstwę termoplastyczną, która dopasowuje się do kształtu naszego ciała.

Share:
https://abweb.com.pl/w-poszukiwaniu-idealnego-wnetrza-meble-loftowe-jako-mistrz-przestrzeni/ https://aavamobile.pl/klucz-do-eleganckiego-wnetrza-ekskluzywne-meble-loftowe/ Wysoki stolik do kuchni