Artykuły

Łóżka drewniane – wprowadź harmonię do swojej sypialni!

Drewniane łóżka wracają do mody – ich prosta linia oraz wykorzystanie ekologicznego materiału to jedne z licznych zalet. Łóżka drewniane odznaczają się przede wszystkim ponadczasowym pięknem. Dodatkowo niewymuszony design tego rodzaju produktów sprawia, iż aranżacja sypialni czy pokoju dziecięcego, w którym stoi drewniane łóżko, to nic trudnego!

Drewniane łóżka charakteryzują się przede wszystkim wysoką jakością wykonania: drewno to niezwykle wdzięczny materiał, który może służyć nie tylko do wykonania pięknego łóżka, ale też dodatkowego wyposażenia sypialni: półek nocnych, komody, etc. Łóżka drewniane dostępne są w różnorodnych rozmiarach: od niewielkich łóżek jednoosobowych dedykowanych dla dzieci, aż po łóżka małżeńskie. Do produkcji łóżek drewnianych wykorzystywane jest najczęściej drewno dębowe, cenione przede wszystkim za swoje parametry, gęstość materiału, jak dużą paletę kolorów. Drewno dębowe jest zazwyczaj ciemne. Poszukując drewna jaśniejszego warto zwrócić uwagę na brzozy oraz akacje.

Czy łóżka drewniane dostępne są wyłącznie u stolarzy?

Nie – łóżka drewniane znajdziemy przede wszystkim w dużych sklepach meblowych. Warto jednak pamiętać, iż meble drewniane takie pochodzą z dużych manufaktur. Meble to mogą nie spełniać naszych oczekiwań. Warto poszukać drewnianych łóżek w niewielkich sklepach meblowych lub też po prostu zamówić wprost od stolarza.

Share:
Industrialna dębowa konsola do przedpokoju w stylu loft https://beesafe.pl/porady/jazda-bez-prawa-jazdy/ https://beesafe.pl/porady/winiety-austria/