Gdy planujemy założenie ogrodu, warto pomyśleć także o odpowiednim i funkcjonalnym oświetleniu posesji. Istnieje wiele rodzajów lamp, każdy z nich posiada swoje wady i zalety. Rodzaje oświetlenia dostosowane są do konkretnych części ogrodu. Warto stworzyć swój indywidualny system, który będzie składał się z różnych typów lamp i zostanie dostosowany do potrzeb domowników.
Wjazd do domu i wejście do posesji oświetlamy głównie ze względów bezpieczeństwa oraz wygody. Oświetlając drzwi wejściowe najlepiej gdy światło będzie skierowane na klamkę lub zamek, a także dobrze oświetlało podest wejściowy.

Ścieżkę prowadzącą do drzwi można oświetlić światłem padającym z dołu lub z góry. Ładnie prezentują się lampy ustawione po obu stronach ścieżki. Konieczne jest pamiętanie o zachowaniu proporcji, im krótsza droga, tym na niższe słupki powinniśmy się zdecydować.

Doskonałym pomysłem jest podświetlenie zarówno tarasu, jak i ogrodu, pozwala to na korzystanie z ich uroku także wieczorem – można urządzić przyjęcie lub zjeść kolację z rodziną przy romantycznie oświetlonym stole. Dodatkowo światło w ogrodzie daje poczucie bezpieczeństwa i pozwala cieszyć się nim również o zmroku.

W ofercie sklepu ogrodowe-lampy.pl znajdują się różnego rodzaju lampy, które wyróżniają się wysoką jakością wykonania oraz gwarancją długoletniego użytkowania. W asortymencie znajdziemy między innymi kinkiety, odstające lub przylegające do ściany o odpowiednio wyprofilowanej oprawie. Obecnie dużym zainteresowaniem cieszą się kinkiety wyprofilowane na wzór latarni miejskich.

Lampy można wyposażyć w czujniki zmierzchu, dzięki temu będą się uruchamiać automatycznie, gdy w pobliżu pojawi się jakaś osoba. Za ich pomocą można oświetlić najważniejsze miejsca ogrodu oraz zabezpieczyć posesję przed nieproszonymi gośćmi.
W kategorii lampy ogrodowe znajdują się lampy o stabilnej podstawie, które można postawić bezpośrednio na gruncie, a także takie, które wymagają przymocowania do podłoża z betonu albo wbicia w grunt. Takie lampy są wykorzystywane przede wszystkim do oświetlenia wjazdu lub alejek ogrodowych.

W ostatniej kategorii odszukamy lampy parkowe czyli latarnie, które wykorzystuje się do oświetlenia dróg dojazdowych i alej. Można wybrać latarnię w prostej lub ozdobnej formie. Zazwyczaj wystarczy jedna latarnia, aby dobrze oświetlić podjazd i część ogrodu.

Share:
https://hellheaven.pl/metalowy-stojak-na-reczniki-polaczenie-funkcji-i-estetyki-w-lazience/ https://atmlive.pl/klasyka-spotyka-nowoczesnosc-meble-loftowe-do-salonu-i-inne-przemyslowe-inspiracje/ Drewniano stalowy hoker w stylu loft