Artykuły

Korzystaj z ogrodu w sposób racjonalny

Korzystaj z ogrodu w sposób racjonalny

Własny ogród daje wiele możliwości spędzania wolnego czasu. Aranżując przestrzeń ogrodową tak, aby była dopasowana do naszych potrzeb sprawiamy, że miejsce to może zastąpić nam nawet egzotyczne wczasy! Jakie produkty i dodatki wybierać, aby nasz ogród nieustannie zachwycał i stał się ulubionym miejscem do relaksu wszystkich domowników?

Meble dopasowane do przestrzeni i potrzeb

Podstawa w ogrodzie są oczywiście meble – tych najlepiej szukać u topowych producentów. Obecnie zaproponują nam oni meble oparte na aluminiowych stelażach malowanych proszkowo. Taka technologia sprawia, że mebel jest odpory na wnikanie wilgoci i pojawianie się rdzy. Stelaże mogą być powleczone technorattanem – to tworzywo syntetyczne, do złudzenia imitujące naturalny rotang. Meble technorattanowe są obecnie najpopularniejszymi w Polsce, widać je często w ogrodach i na tarasach. Miłośnicy nowoczesnych rozwiązań docenią również meble z poduszkami i siedziskami tapicerowanymi tkaninami hydrofobowymi. Takie tworzywa nie chłoną brudu czy wilgoci, przez co na długi czas zachowują doskonały wygląd.

Ochrona przed słońcem

Jak uchronić się przed słońcem podczas upalnych dni w ogrodzie czy na tarasie? Współcześnie najchętniej wybierane rozwiązania to parasole ogrodowe oraz tarasole. W przypadku tych pierwszych z pewnością zachwyci nas nowoczesna konstrukcja oraz zastosowanie interesujących tworzyw. Projekty parasoli ogrodowych zakładają wysoki komfort użytkowników oraz odporność tworzyw na zmienne warunki atmosferyczne. Czasze parasoli oferowanych przez najlepszych producentów mogą mieć nawet bok o długości 4 metrów. Taka czasza zapewni nam dużą ilość cienia i komfortu. Baldachimy tworzone są z tkanin poliestrowych pokrytych poliuretanem. Oznacza to, że osłonią nas zarówno przed silnym promieniowaniem słonecznym, jak i deszczem.

Share:
zobacz wiecej live url Metalowy stojak na ręczniki w stylu loft