Artykuły

Koniec z bolącym kręgosłupem i ciężkimi porankami! Wybierz łóżko ze stelażem!

Codziennie budzisz się niewyspany albo połamany? Zrzucasz za to winę na wszystko i wszystkich dookoła?

Wymieniłeś już poduszki i materac w łóżku, a i tak nadal masz problemy ze spaniem? Dzisiaj proponujemy idealne rozwiązanie wszystkich twoich problemów – łóżko ze stelażem. Na początku musimy sobie uświadomić, że stelaż to nie droższy zamiennik sosnowych desek, ale przede wszystkim urządzenie, które ma za zadanie podnieść komfort wypoczynku na materacu. Ponad to stelaż umożliwia lepsze i dokładniejsze dopasowanie materaca do ciała oraz przedłuża jego  żywotność.

Zalety stelaża

Łóżko ze stelażem jest regulowane pod względem twardości, poprzez przesunięcie specjalnie zamontowanych ograniczników. Obawiasz się, że stelaż tak jak zwykłe deski może pęknąć pod twoim ciężarem? Nic podobnego. W części biodrowej bowiem łóżko ze stelażem posiada podwójne listwy, a ponad to wzdłuż jest wzmocnione specjalnym pasem. Dodatkową zaletą stelaża jest możliwość wentylacji materaca dzięki przestrzeniom między listwami, dzięki czemu materac dłużej zachowa swoją sprężystość. Pamiętaj, że materac bez stelaża nigdy nie wykorzysta do końca swoich właściwości, nieważne jak bardzo by byłekskluzywny. Dopiero z odpowiednio dobranym stelażem można wykorzystać jego cały potencjał. Jako, że jedną z cech stelaży jest możliwość regulacji nie można do nich dokupić materacy sprężynowych – zalecane są ich piankowe odpowiedniki. Oczywiście nie ma jednego rodzaju stelaża, który byłby uniwersalny.

Rodzaje stelaży

Na rynku możemy wyróżnić ich kilka typów: klasyczne typu ruszt (listewki są mocowane „na sztywno”), rolowane na taśmie (listewki można zwinąć), z nogami (konstrukcja na pograniczu stelaża i łóżka), regulowane ręcznie (profilowany zagłówek i podnóżek), regulowane elektrycznie, na pilota (nie wymagają wychodzenia z łóżka). Pozwól sobie na optymalny komfort w trakcie snu wybierając łóżko ze stelażem!

Share:
zobacz wiecej Wysoka osłonka na donice do salonu z drewna i metalu https://beesafe.pl/porady/odstapienie-od-umowy-kupna-samochodu/