Artykuły

Jakie łóżko wybrać dla siebie?

Wybierając konkretny model łóżka zazwyczaj zwracamy uwagę wyłącznie na jego wygląd zewnętrzny oraz na rozmiary. Znacznie rzadziej zwracamy uwagę na to, z jakiego materiału jest wykonane. Jest to niezwykle istotny aspekt – trwałość materiałów wpłynie na czas, w jakim będzie użytkowany dany mebel.

W polskich sklepach meblowych do wyboru mamy wiele ciekawych modeli łóżek, zarówno jednoosobowych, jak i dwuosobowych. Szukając konkretnego modelu najczęściej kierujemy się wymiarami. Jest to uzasadnione, gdyż inne łóżko wybierzemy dla osoby dorosłej, a zupełnie inne dla dziecka. Łóżka dziecięce będą również znacznie niższe. W przypadku łóżek dwuosobowych dla osób dorosłych długość jest stała i wynosi 200 cm. Jeśli mowa o szerokości, to jest ona zmienna – 140, 160 180 i 200 cm.

Jakie łóżko lepsze?

Czy drewniane łóżka są lepsze od łóżek wykonanych z płyt MDF? Zdania są podzielone – wymienia się argumenty dotyczące wagi obu produktów oraz ich trwałości. W przypadku łóżek wykonanych z litego drewna logiczne jest, że są one znacznie cięższe od łóżek opartych na klasycznych ramach. Te drugie znacznie łatwiej będzie nam wnieść do mieszkania w bloku. Łóżka wykonane z płyt MDF mogą okazać się jednak mniej trwałe od dużych, solidnych, drewnianych łóżek.

Share:
zobacz wiecje zobacz wiecej 802.org