Artykuły

Jak urządzić łazienkę?

Funkcjonalna łazienka powinna odznaczać się dostateczną ilością mebli (półki, szafki) oraz możliwością swobodnego poruszania się. O ile w przypadku większych łazienek nie będzie problemu z aranżacją, o tyle mniejsze pomieszczenia, np. łazienki w blokach mogą okazać się problematyczne. Jak poradzić sobie z tym problemem?

Odpowiednie operowanie kolorem i fakturą

Niewielkie pomieszczenia możemy optycznie powiększyć poprzez kupno odpowiednio dobranych mebli łazienkowych. Odpowiednie okażą się meble o jasnych kolorach – ciemne barwy nie są wskazane dla małych łazienek. Idealne będzie też wybranie mebli o gładkich, lśniących (nie matowych) frontach. Odpowiednie oświetlenie łazienki sprawi, że światło zacznie odbijać się od jasnych mebli. Ta sztuczka doskonale wpłynie na poczucie przestrzeni.

W przypadku niewielkich łazienek zdecydowanie powinniśmy unikać zbyt dużej ilości dodatków. Prostota w łazience jest wskazana – w końcu to miejsce, gdzie przede wszystkim szukamy spokoju i relaksu.

Czym powinny odznaczać się meble w łazience?

Meble łazienkowe powinny być przede wszystkim trwałe. Specyficzne warunki panujące w łazienkach mogą wpływać negatywnie na konkretne materiały – wilgoć oraz woda są największym zagrożeniem. Aby wilgoć nie wnikała w głąb struktury mebla konieczne jest odpowiednie zabezpieczenie – można to osiągnąć poprzez laminaty meblowe lub też specjalne środki konserwujące. Tak zabezpieczona szafka czy półka z pewnością będzie cieszyła oczy przez wiele lat. Drugim problemem może okazać się brud – ważne jest, aby szafki można było z łatwością czyścić – niewskazane są okleiny o dużej porowatości. Niezbędne są także wygodne uchwyty.

Stojące szafki posiadają stabilne nóżki – to sprawia, że bez trudu będzie można czyścić przestrzeń pod szafką.

Share:
https://abweb.com.pl/w-poszukiwaniu-idealnego-wnetrza-meble-loftowe-jako-mistrz-przestrzeni/ zobacz zobacz