Artykuły

Jak tworzyć oryginalny pokój dla dziecka?

Pokoik dla dziecka powinien być przede wszystkim przytulny i dawać dziecku poczucie bezpieczeństwa. Nie może w nim zabraknąć miejsca na ulubione zabawki, książki, klocki.

Dziecko musi mieć poczucie, iż pokój jest jego prywatną przestrzenią, służącą co zabawy oraz do odpoczynku. Pokój warto urządzić w jasnych, pastelowych kolorach oraz odpowiednio oświetlić, aby również po zmroku miejsce to kojarzyło się dziecku dobrze.

W zależności od wieku dziecka konieczne jest przystosowanie go do możliwości nauki. Dzieci w wieku przedszkolny powinny mieć niewielki stoliczek wraz z przyborami do rysowania i kartkami. Dzieci w wieku szkolnym koniecznie muszą posiadać biurko z lampką.

Istotnym elementem pokoju dziecka jest łóżko – powinno być ono dopasowane do wzrostu dziecka i zapewniać zdrowy sen. Wiele rodziców decyduje się na łóżko drewniane na zamówienie – coraz większa ilość firm i prywatnych stolarzy oferuje ten rodzaj usługi. Łóżko tworzone na zamówienie może mieć określone parametry, udogodnienia (poręcze, zagłówek) a nawet kształt! Szczególnie ta ostatnia opcja jest chętnie wykorzystywana przez rodziców. Efektem takich zamówień są dziecięce łóżka, imitujące rakiety kosmiczne, samochody wyścigowe, karoce czy inne oryginalne wzory.

Share:
https://beesafe.pl/porady/ile-trwa-kurs-na-prawo-jazdy/ er.com.pl https://gazetastonoga.pl/kuchnia-w-stylu-loft-modny-i-funkcjonalny-wybor/