Artykuły

Jak powiększyć małą kuchnię?

Jak powiększyć małą kuchnię?

Mieszkańcy bloków często muszą borykać się z małymi, nieustawnymi kuchniami, których urządzenie jest nie lada wyzwaniem. Czy mały metraż musi oznaczać niefunkcjonalną, ciasną kuchnię? Niekoniecznie! To od mebli, układu i kolorystyki w dużej mierze zależy, jak funkcjonalna będzie Twoja kuchnia. Jakie meble sprostają zadaniu? Sprawdź!

Praktyczna kuchnia na wysoki połysk

Pierwszym błędem, jaki można popełnić aranżując małą kuchnię, to wstawienie do niej ciemnych i ciężkich mebli z litego drewna. Taka zabudowa przytłoczy kuchnię i sprawi, że pomieszczenie będzie wydawało się jeszcze bardziej ciasne. Zdecydowanie lepiej postawić na jasną zabudowę z lekkiej płyty MDF. Kuchnia na wysoki połysk jest wręcz stworzona dla małych powierzchni. Jasne szafki o niemal lustrzanej powierzchni odbijają światło, dodają pomieszczeniu głębi, rozjaśniają i powiększają je. Wyposażając pomieszczenie w meble o białych frontach lakierowanych na wysoki połysk, zyskujesz nie tylko praktyczne wyposażenie, ale również modną dekorację zgodną z najświeższymi trendami!
Pamiętaj, aby nie zabudowywać szczelnie aż po sam sufit. Na jednej ze ścian albo na fragmencie nad blatem roboczym lepiej zrezygnować z górnej zabudowy, aby kompozycja nabrała nieco lekkości i „oddechu”.

Niezawodna płyta MDF

W dobrych sklepach meblowych (na przykład na stronie www.gama-sklep.com.pl) nie brakuje mebli wykonanych z wysokiej jakości płyty MDF. Drewnopochodny materiał pokrywany jest laminatem o matowym, półmatowym lub błyszczącym wykończeniu dostępnym we wszystkich kolorach tęczy. Nowoczesna płyta odporna jest na działanie wysokich temperatur, uszkodzenia mechaniczne oraz wilgoć, dzięki czemu meble nienagannie prezentują się przez wiele lat.

Share:
https://xann.pl/sitemap zobacz więcej zobacz więcej