Artykuły

Inwestujemy w luksusowy hotel

Baza hotelowa w naszym kraju stale się powiększa, ale także wymagania gości wzrastają. Coraz częściej oczekujemy nie tyle skromnego pokoju po to, aby się przespać, a luksusowych warunków, doskonałej jakości oraz wielu atrakcji na miejscu. Działki inwestycyjne pod tego typu biznesy są masowo wykupowane, więc jeżeli mamy na myśli tego rodzaju działalność, to pora rozejrzeć się nad gruntem pod tego typu zabudowę. Oczywiście to nie wszystko jedno, gdzie taki hotel powstanie.

Lokalizacja sprzyjająca sukcesowi

Najlepsze pod tego typu budowę są działki inwestycyjne położone na terenach odwiedzanych przez zamożnych ludzi, często obcokrajowców i to nie tylko latem, ale o każdej porze roku. Przykładem mogą być Mazury oraz okolica nadmorska. Co roku można tu spotkać tłumy turystów, którzy nie zadowolą się skromnym pensjonatem, który był remontowany 20 lat temu.

Oczekują oni pięknych wnętrz, atrakcji, takich jak basen, siłownia czy solarium oraz restauracji serwujących kuchnię z całego świata. Taka inwestycja ma dużą szansę na powodzenie, jednakże jest także pewien nieodzowny warunek. Potrzeba naprawdę dużo pieniędzy, nie tylko na kupno samej działki inwestycyjnej, ale także na całą budowę przedsięwzięcia i wyposażeni hotelu.

Skąd wziąć pieniądze

Niektórzy inwestorzy oczywiście startują z gotówką zarobioną na innych biznesach. Kupują za to kolejne działki inwestycyjne i poszerzają swoją działalność. Oczywiście startujący dopiero biznesmen jest trochę na innej pozycji i musi się zastanowić, jak wygląda jego zdolność kredytowa.

W banku można ubiegać się o kredyt na taką właśnie potężną inwestycję, ale tylko jeżeli dla placówki finansowej to, co planujemy wydaje się realistyczne i mające szanse na powodzenie. Wtedy otrzymać można naprawdę duże pieniądze, a zabezpieczeniem jest zwykle hipoteka.

O czym pamiętać?

Na każdym każdym etapie inwestycji wydatki będą naprawdę wysokie, a trzeba zdać sobie sprawę, że być może nie uda się jej ukończyć w rok czy dwa. Kiedy stanie hotel, trzeba będzie go wykończyć, więc zanim zaprosimy pierwszych gości, trzeba będzie się uzbroić w cierpliwość.

Z drugiej strony nocleg luksusowym hotelu to kilkaset złotych za dobę, więc po jakimś czasie zaczniemy zauważać opłacalność inwestycji i to jest chyba najprzyjemniejszy moment. Oczywiście trzeba będzie jeszcze zwrócić pożyczkę bankowi, ale luksusowy hotel to biznes, któremu można poświęcić całe życie, więc przyjdzie także w końcu czas na poważne zarabianie, a może nawet kolejne inwestycje o podobnym charakterze.

Artykuł powstał we wspłpracy z GTB Invest

Share:
z.pl https://beesafe.pl/porady/podatek-od-sprzedazy-samochodu/ nesa.org