Artykuły

Garaż – duży czy mały?

Zakupiłeś działkę, na której w przyszłości masz zamiar postawić dom? Czas uwzględnić w projekcie garaż. Jakich powinien on być rozmiarów? Jaki sprawdzi się najlepiej – mały czy duży?

Przestrzeń garażowa to miejsce najczęściej wykorzystywane do ochrony pojazdu mechanicznego przed czynnikami atmosferycznymi. Czasem jednak pełni dodatkowe funkcje. Mowa przede wszystkim o tym, że garaż może stać się przestrzenią, w której będą przechowywane niepotrzebne rzeczy czy sprzęty wykorzystywane sezonowo, np. rowery. Nie brakuje także właścicieli nieruchomości zainteresowanych tym, aby w garażu stworzyć swoje miejsce do majsterkowania. Zanim zatem uwzględnisz w projekcie nieruchomości garaż, zastanów się, do czego będziesz go wykorzystywał.

Minimalne wymiary nie dają komfortu

Aby w garażu mógł być przechowywany pojazd, musisz pamiętać o uwzględnieniu minimalnych wymiarów takiego pomieszczenia. Szczegółowe informacje znajdziesz w stosownych ustawach. Pamiętaj jednak, że dostosowanie się do przepisów – przynajmniej w tym przypadku – nie oznacza, że korzystanie z przestrzeni garażowej będzie komfortowe. Problem pojawi się np. wówczas, gdy będziesz chciał w garażu schować meble ogrodowe. Wówczas może się okazać, że miejsca jest po prostu zbyt mało.

Poradnik: Projekt domu Dom.pl/budowa-i-remont-domu/projekt-domu

Za duży garaż to kłopot

Nie wszyscy właściciele nieruchomości decydują się ogrzewać garaż. Trzeba jednak pamiętać, że od tego, czy garaż będzie ciepły, może zależeć to, jaka temperatura będzie utrzymywać się w pomieszczeniach zlokalizowanych tuż koło niego. Aby nie okazało się, że koszty utrzymania tej przestrzeni są zbyt wysoce, nie warto planować dużego garażu. W kwestii wymiarów najlepiej zdać się na specjalistów. Uwzględniając oczekiwania inwestora, będą oni w stanie wskazać optymalne wymiary garażu.

Tagsgaraż
Share:
live url https://imerp.pl/konsola-waska-15-cm-maly-mebel-z-wielkimi-mozliwosciami/ https://e-oko.com/magia-mebli-loftowych-historia-cechy-charakterystyczne-i-jak-je-wkomponowac-w-wnetrze/