Artykuły

Filtr wody do ekspresów do kawy ARIETE

Filtr wody do ekspresów do kawy jest wysokiej jakości urządzeniem, które bardzo często przydaje się podczas wykonywania kawy. Różnica w smaku kawy przygotowywanej przez ekspres z filtrem wodnym, a ekspres bez filtra wodnego jest oszałamiająca. Wiele osób dostając kawę z wodą, która nie została poddana filtracji od razu wyczuje różnicę – zwłaszcza osoby, które są na co dzień do tego przyzwyczajone. Przykładowym, popularnym filtrem wodnym, który spełnia swoje zadanie jest filtr wody do ekspresów do kawy ARIETE. Czym się charakteryzuje i w co jest wyposażony?

Filtr wody – w czym tkwi cała tajemnica?

Cała tajemnica w przypadku użytkowania z filtrów do kawy tkwi w ich budowie. Przykładowo wcześniej wspomniany filtr wody do ekspresów do kawy Ariete zbudowany jest z dwóch głównych struktur jednoznacznie decydujących o ich funkcjonalności. Są nimi:

-Węgiel aktywny; węgiel aktywny w postaci kuleczek jest ,,upchany” w zabudowie filtra. Jego kształt nie został tak zaaplikowany bez przyczyny. Dzięki takiej budowie węgiel aktywny może być bardzo efektywnie wykorzystywany ponieważ powierzchnia chłonna w stosunku do przechodzonej przez filtr wody jest bardzo duża. W wyniku tego węgiel aktywny bardzo sprawnie pochłania zanieczyszczenia, którymi są chlor, metale ciężkie czy pestycydy dostające się do wody kranowej. Ze względu na walory smakowe bardzo istotną rolę odgrywa chlor, którego zbyt duże stężenie sprawia, że kawa jest niesmaczna i mało aromatyczna.

-Żywica jonowymienna; jest ona drugim najważniejszym składnikiem filtrów do ekspresów do kawy. Dzięki niej twardość wody potrafi zostać zdecydowanie zredukowana co potocznie nazywa się zmiękczeniem wody. Im większa twardość wody tym większe ryzyko wytrącenia się kamienia czyli osadu węglanów wapnia czy magnezu, które będą bardzo trudno usuwalne.

Podsumowanie

Filtrowanie wody przed aplikacją jej do wnętrza ekspresu do kawy jest bardzo cenioną praktyką, którą powinno się wykonywać w przypadku chęci wykonania perfekcyjnej małej czarnej.

Share:
https://beesafe.pl/porady/rodzaj-pojazdu-i-przeznaczenie-co-wpisac/ zobacz wiecje zobacz