Artykuły

Drewno – idealny materiał mebli do dziecięcego pokoju!

Meble drewniane dla dzieci to ostatnio najczęstszy wybór rodziców. Słusznie! Drewno to przecież najbardziej naturalny i bezpieczny materiał , który świetnie sprawdzi się w wystroju dziecięcego pokoju.

Jak wybrać meble dla dziecka?

Dla rodziców nie lada wyzwaniem jest dobranie każdego elementu wyposażenia pokoju w taki sposób, aby rosło razem z dzieckiem i zapewniało mu odpowiedni komfort oraz bezpieczeństwo. Dzisiaj podpowiadamy na co należy zwrócić uwagę wybierając meble drewniane dla dzieci.

Jak wybrać drewniane meble, które zapewnią bezpieczeństwo twojemu dziecku?

Pierwszy jest oczywiście rodzaj drewna. Powinno być ono jak najbardziej twarde, żeby podczas zabaw dziecko nie zrobiło sobie o nie krzywdy. Polecanymi materiałami są buk lub olcha. Gorzej sprawdzają się meble sosnowe bądź świerkowe. Przy wyborze trzeba także zwrócić uwagę na rodzaj lakieru bądź farby, którymi są pokryte meble. Młodsze dzieci są ciekawe świata, dlatego poznają go przez dotyk i smak, ważne jest więc, żeby meble nie były pokryte substancjami toksycznymi tylko farbami ekologicznymi z atestem.

Jakie meble są potrzebne w pokoju dziecięcym?

Łóżko drewniane dla dziecka to niewątpliwie najważniejszy mebel, który muszą wybrać rodzice. Jeśli chcesz, żeby łóżko służyło maluchowi przez lata, koniecznie zapoznaj się z ofertą mebli „rosnących” wraz z dziećmi. Dzisiaj producenci prześcigają się w podobnych rozwiązaniach, gdzie z łóżeczka dla niemowlaka można zrobić, np. rozkładany tapczan. Dla zachowania wysokiej estetyki przez wiele lat warto zainwestować w łóżko wykonane z litego drewna. Oczywiście na łóżku nie można poprzestać. Obok niego dobrze postawić niewielkie szafki nocne, a do całego wystroju dokupić niewysokie szafy, komodę oraz biurko z półkami. Dla zachowania spójnej całości należy pamiętać, żeby kolor wszystkich mebli drewnianych był taki sam. Dla dziewczynek polecamy jasne barwy, np. jasny dąb, olchę czy klon. Dla chłopca należy wybrać meble ciemne wykonane, np. z mahoniu, orzecha czy hebanu. Meble drewniane idealnie komponują się z podłogą z tego samego materiału, która oprócz swoich walorów estetycznych ma także praktyczne zastosowanie – łatwo ją czyścić oraz dobrze izoluje ciepło.

Share:
Wysoka osłonka na donice do salonu z drewna i metalu https://beesafe.pl/porady/rejestracja-samochodu-zabytkowego/ Industrialna konsola z półką do przedpokoju