Artykuły

Domy prefabrykowane – czym są i czy warto na nie postawić?

Prefabrykaty z betonu to obecnie najszybszy sposób na własne zacisze domowe, gdyż postawienie domu modułowego trwa niewiele ponad miesiąc, a do zamieszkania gotowe są już w przeciągu czterdziestu do sześćdziesięciu dni. Są one większości przygotowywane w fabryce, przywożone na miejsce budowy i montowane przez profesjonalistów. Czy warto więc postawić na prefabrykaty z betonu?

Domy modułowe – cóż to takiego?

Domy prefabrykowane są przygotowywane aż w ponad 80% w hali fabrycznej, gdzie powstaje ich konstrukcja oraz elementy wykończeniowe. W zależności od tego, na jaki projekt domu modułowego się zdecydujemy, można nawet liczyć na część wyposażenia. Elementy wykorzystywane do produkcji prefabrykatów z betonu mają kształt modułów, szyli sześcianów i występują w kilku standardowych wymiarach. Firma zajmująca się ich produkcją dowozi je na plac budowy i instaluje na wyznaczonym fundamencie. W zależności od tego, ile jest modułów, należy połączyć je wszystkie w całość, czyli konieczny jest montaż. Szeroki wachlarz wyboru sprawia, że w ofercie znajdują się różnorodne formy budynków modułowych – ze skośnymi dachami, domy piętrowe czy też te z nieużytkowanym poddaszem.

Wady prefabrykatów z betonu – dlaczego warto zainwestować w tego typu rozwiązanie?

Domy modułowe z całą pewnością są świetnym rozwiązaniem dla osób zapracowanych, które nie mogą pozwolić sobie na poświęcenie sporej ilości czasu na doglądanie postępów na placu budowy, zakup materiałów budowlanych czy też pilnowanie pracowników. Jest to godna polecenia opcja także dla tych, którzy liczą na szybką przeprowadzkę do własnego mieszkania na skutek sprzedaży starego lokum, przeprowadzki do innej miejscowości czy też zmiany miejsca pracy.

Prefabrykaty z betonu wiążą się ze znacznie niższymi kosztami, niż ma to miejsce w przypadku domów stawianych w sposób tradycyjny. Jeśli więc ktoś ma ograniczone możliwości finansowe i budżet domowy nie pozwala mu na duże wydatki, to domy modułowe mogą okazać się strzałem w dziesiątkę. W przypadku prefabrykatów z betonu nie rozróżnia się etapów, gdyż wszystkie elementy składowe produkowane są w jednym etapie na hali produkcyjnej, dzięki czemu możliwe jest tak duże skrócenie czasu budowy. Domy modułowe są montowane z dokładnie odmierzonych i przygotowanych prefabrykatów z betonu bezpośrednio na miejscu budowy. Można je ustawiać nawet na bardziej trudnych warunkach gruntowych typu skarpa czy też skalisty grunt. Zaletą jest też możliwość ich demontażu i ponownego montażu, a także powiększenia dzięki dokupieniu kolejnych modułów.

Prefabrykaty z betonu możesz zamówić w firmie Fabud – prefabrykaty z betonu

Share:
https://beesafe.pl/porady/wymiary-tablicy-rejestracyjnej/ zobacz wiecej https://amtm.pl/przelam-bariery-zimy-z-ogrzewaczem-gazowym/