Artykuły

Dodatkowe wygłuszenie samochodu – czy to ma sens?

W dobie posiadania nowych samochodów, zapewne mała część ludzi zwraca uwagę na możliwość wygłuszenia samochodu, gdyż jest to zwyczajnie niepotrzebne. Najczęściej spotykamy się z tym, że są one wyciszone fabrycznie i to w nowych autach w zupełności wystarczy. Jednak w starszych autach bardzo często możemy spotkać się z tym, że do wnętrza auta dobiegają różne nieprzyjemne dźwięki, czy różnego rodzaju drgania – np. odgłosy z układu wydechowego. Słyszalny i jednocześnie uciążliwy może być nawet szum opon. Z reguły w pierwszej kolejności stawiamy na wygłuszenie drzwi. Jeżeli zastanawiasz się, czym wygłuszyć samochód, możesz wówczas postawić na samodzielne wygłuszenie samochodu, a do tego posłużyć mogą maty wygłuszające – maty butylowe lub taśmy antyskrzypiące i dźwiękochłonne. Jest to rozwiązanie, które umożliwi wygłuszanie auta i odpowiednio zwiększy komfort jazdy.

Jakich mat powinniśmy użyć do wygłuszenia samochodu?

Przede wszystkim warto zastanowić się, jakiego wygłuszenia potrzebujemy do naszego auta i na wyciszeniu których elementów najbardziej nam zależy. Wyciszenie samochodu to zastosowanie grubszych mat, których zadaniem jest pochłanianie oraz uszczelnianie elementów, przepuszczających hałas do kabiny pojazdu. Warto zauważyć fakt, że poza matami wygłuszającymi, wyróżniamy także materiały termoakustyczne, które dzięki użyciu w nich aluminium, blokują przenikanie ciepła. Tak więc w razie potrzeby, maty wygłuszające z jednej strony mogą pełnić funkcję wygłuszającą, a z drugiej termiczną – a to zdecydowanie jest bardzo wygodnym rozwiązaniem jeśli chodzi o zapewnienie sobie komfortu jazdy.

Sposób działania mat butylowych – wygłuszenie auta

Maty wygłuszające do samochodu działają dzięki wykorzystaniu specjalnej pianki na bazie butylu, która sprawia, że do wnętrza pojazdu nie dobiegają żadne uciążliwe dźwięki ani drgania, które często powstają chociażby podczas zwyczajnej, codziennej jazdy po nierównościach. W większości samochodów nawet zwyczajne koło zapasowe może generować denerwujące drgania, warto wygłuszyć więc elementy w tylnej części auta.
Warto wziąć pod uwagę, że maty bitumiczne są wykonane z najwyższej jakości materiałów, a to przekłada się na to, że są odporne na wysoką temperaturę, mają bardzo długą żywotność, są również odporne na działanie wody. Tak więc jak sami możemy się przekonać – wygłuszanie samochodu jest nie tylko sprawą komfortu ale również bezpieczeństwa. Pod warunkiem, że wszystko jest zrobione we właściwy sposób i zgodnie z przeznaczeniem.

Jaki jest koszt montażu mat butylowych?

W zależności od wielkości auta, w granicach kilkuset złotych możemy z powodzeniem wygłuszyć niemalże całą powierzchnię auta. Nie ma tutaj żadnych ograniczeń. Mamy możliwość zorganizować sobie wygłuszenie bagażnika czy maski. Nawet samo wyciszenie drzwi może znaczenie zmniejszyć hałas opływającego powietrza podczas osiągania wyższych prędkości podczas jazdy. Również możliwości wygłuszenia ulegają nadkola oraz komora silnika naszego samochodu jeśli jej dźwięki są dla nas zbyt uciążliwe. Tak więc, jeżeli zależy nam na tym, aby w znacznym stopniu wpłynąć na komfort naszej jazdy, wówczas warto zainwestować w wyciszenie auta. Ogromną zaletą mat jest to, że są one samoprzylepne, więc z ich pomocą i z powodzeniem możemy samodzielnie wyciszyć auto – nawet we własnym warsztacie. Wystarczy, że przykleimy matę w newralgicznych miejscach i tym samym obniżamy poziom hałasu, który może dobiegać do wewnątrz.

Dodatkowe wygłuszenie auta ma sens. A jakie jest Twoje zdanie?

Share:
https://e-oko.com/magia-mebli-loftowych-historia-cechy-charakterystyczne-i-jak-je-wkomponowac-w-wnetrze/ https://beesafe.pl/porady/rodzaj-pojazdu-i-przeznaczenie-co-wpisac/ https://beesafe.pl/porady/ile-kosztuje-rejestracja-samochodu/