Artykuły

Depilacja laserowa dla pań i panów

Depilacja laserowa jest zabiegiem z charakteru zabiegów medycyny estetycznej, które wykonuje się każdego dnia w dedykowanych do tego salonach. Są one wyposażone w specjalistyczny sprzęt oraz personel, który dokłada największych starań aby zadowolić swoich klientów. Depilacja laserowa jest w dzisiejszych czasach przeznaczona dla pań i panów. Z reguły ta druga grupa osób kiedyś miała problemy z przekonaniem się do tego zabiegu. Dziś jednak wszystko się wyrównuje…

Depilacja laserowa – co warto wiedzieć o zabiegu?

Istnieje kilka ważnych informacji, które należy przyswoić przed przystąpieniem do zabiegu depilacji laserowej. Niektóre z nich są ciekawostkami, a niektóre ważnymi punktami, których należy przestrzegać. I tak:

-Przed i po zabiegu powinno przestrzegać się zakazu opalania skóry na słońcu. W przypadku spacerów w letnie, słoneczne miesiące należy bezwzględnie używać kremów z wysokim filtrem Uv chroniącym skórę przed kolejnymi podrażnieniami.

-Konieczne jest przeprowadzenie kilku zabiegów depilacji laserowej aby otrzymać permanentny efekt. Osoby o ciemniejszej karnacji mają nieco łatwiej i dla niektórych wystarcza jedynie 4-5 zabiegów. W przypadku osób o jaśniejszej karnacji trudniej złapać ,,kontrast” przez co może być wymagane przeprowadzenie nawet 9 zabiegów.

-Podczas zabiegów można odczuć lekkie uczucie pieczenia, a po nim lekki obrzęk na depilowanym miejscu. To działanie niepożądane, które pojawia się coraz rzadziej. Jeżeli jednak wystąpi z reguły wystarczy je przeczekać bądź zastosować specjalne zasypki łagodzące ból i pieczenie dostępne w aptece.

-Depilować można każdą partię ciała za wyjątkiem okolic oczu.

Podsumowanie 

Wyrażając chęć przystąpienia do zabiegu depilacji laserowej należy jedynie znaleźć dobry salon i zakwalifikować się do zabiegu. Osoby, które posiadają niektóre choroby takie jak cukrzyca czy choroby skóry raczej powinny zrezygnować z tego typu zabiegów. Wszystko związane jest z zwiększeniem ryzyka komplikacji pozabiegowych, których ryzyko w takim wypadku gwałtownie wzrasta.

Zobacz na https://depilacja.pl/

Share:
Wysoki stolik do kuchni zobacz Stolik pomocniczy na laptopa