Artykuły

Czy komoda dla dziecka jest konieczna w pokoju?

Istnieje obecnie wiele interesujących modeli mebli, które służą do przechowywania ubrań oraz przedmiotów. Wśród nich najczęściej wybieranie to szafy wnękowe, szafy tworzone na wymiar, komody czy niewielkie szafki na ubrania. Każda z nich posiada niewątpliwe zalety.

W przypadku pokojów dziecięcych wysokie szafy mogą nie znaleźć zastosowania: dzieci będą miały problem z dosięgnięciem przedmiotów położonych na górnych półkach. Odpowiednim meblem może okazać się więc komoda do pokoju dziecięcego, która nie jest wysoka, a jej wymiary pozwalają na przechowywanie najpotrzebniejszych ubrań.

Jakie parametry powinna posiadać komoda dla dziecka?

Wśród najczęściej spotykanych mebli tego rodzaju wyróżnia się z pewnością modele których wysokość nie przekracza 1,30-1,40 metra. Ich szerokość jest różnorodna a głębokość szuflad to ok. 70-75 cm. Komody wykonywane są z drewna, płyt lub też materiałów syntetycznych, odznaczających się wysokim poziomem odporności na uszkodzenia. Komoda dla dziecka powinna mieć również funkcjonalne uchwyty, które pozwolą dziecku samodzielnie wyciągać swoje ubrania. W przypadku dzieci mniejszych komoda stojąca na podłodze powinna posiadać odpowiednie zabezpieczenia przed ciekawskimi rączkami dzieci.

Share:
Industrialna konsola z półką do przedpokoju https://beesafe.pl/porady/zdane-prawo-jazdy/ Wysoki stolik do kuchni