Artykuły

Co zaoferuje nam producent domów szkieletowych?

Co zaoferuje nam producent domów szkieletowych?

Dom szkieletowy to interesująca nowość na polskim rynku budowlanym – jest nie tylko tańszy od klasycznych domów murowanych, ale również pozwala na znacznie szybszą budowę. Skąd te możliwości? Wszystko za sprawą drewna, które wykorzystywane jest jako główny materiał budulcowy!

Producent domów szkieletowych i jego oferta

Jeśli podjęliśmy decyzję o budowie domu drewnianego podstawą jest wybranie odpowiedniego projektu. Producent domów szkieletowych zaoferuje nam wiele interesujących propozycji, w tym domy parterowe z możliwością zaaranżowania poddasza, jak i domy piętrowe. Każdy z oferowanych projektów posiada garaż lub przynajmniej odpowiedni podjazd pod domem dla samochodu. Domy drewniane budowane są w czasie od 2 do 8 miesięcy – wszystko zależy od tego, czy budowla ma zostać oddana w stanie surowym zamkniętym czy deweloperskim. Istotną informacją jest to, że rozpoczęcie budowy może mieć miejsce w dowolnym momencie w roku. Wszystko za sprawą drewna, które jest głównym elementem budulcowym. Jedynym elementem murowanym domu drewnianego są jego fundamenty. Wielu producentów, w tym mawit.com.pl, oferuje swoim klientom także możliwość kompleksowego wykończenia wnętrza domu. W skład usługi może wchodzić malowanie ścian czy instalacja schodów.

Koszty budowy domu drewnianego szkieletowego

Jedną z zalet domów drewnianych szkieletowych jest ich koszt – szacunkowo wychodzi na to, że domy te są o 30-35% tańsze nic taki sam dom w technologii murowanej. Dodatkowo warto wiedzieć, że domy szkieletowe tworzone są zgodnie z zasadami budownictwa pasywnego. Oznacza to, że pozyskują one ciepło nie tylko z klasycznych źródeł, ale np. także z urządzeń domowych. Oznacza to, że miesięczny koszt ogrzania domu będzie znacznie niższy, a my sami zaoszczędzimy.

Share:
https://aaron.net.pl/loft-w-twoim-domu-od-hokerow-do-kuchni-po-industrialne-stoliki-kawowe-loft/ https://e-szczawnica.org/ogrzewacz-gazowy-na-taras-cieplo-gdziekolwiek-jestes/ zobacz wiecej