Artykuły

Wspólne posiłki w małej kuchni? To jest możliwe!

Kto z nas nie lubi jeść posiłków w rodzinnym gronie czy pić kawy i czytać gazety w kuchni? Do obu tych czynność potrzebny jest stół kuchenny i komplet krzeseł. Nie każdy może sobie pozwolić jednak na osobną jadalnię, gdzie bez problemu zmieści się każdy mebel.

Dlatego bardzo często stół do spożywania posiłków musi być postawiony w kuchni. Nie zawsze mamy tam na tyle dużo miejsca, żeby postawić duży mebel z kompletem krzeseł. Zazwyczaj staramy się szukać takiego rozwiązania, które będzie zajmowało jak najmniej miejsca.

Wybór stołu do małej kuchni

Jak więc wybrać stoły do kuchni, żeby nie zajmowały one dużo przestrzeni, a jednocześnie służyły za miejsce, gdzie cała rodzina może wspólnie zjeść posiłek? Dzisiaj to w ogóle nie stanowi problemu, ponieważ producenci mebli zdają sobie sprawę, że nie każdy posiada wielki dom, w którym jest osobna jadalnia. Szczególnie w niewielkich mieszkaniach, problem zagospodarowania przestrzeni w kuchni wydaje się najbardziej istotny. Stoły do kuchni mogą mieć różną wielkość i kształt. Dla małej rodziny świetnie sprawdzi się stół okrągły, przy którym śmiało zjeść posiłek mogą trzy osoby, jednak zajmuje on więcej miejsca niż klasyczny prostokątny mebel. Dla niewielkich kuchni dobrym rozwiązaniem będą także składane blaty przyścienne, które są na tyle uniwersalne i ponadczasowe, że wpasują się w wystrój każdej kuchni. Jeśli pomimo prób szukania miejsca na stół, nadal mamy problem z jego znalezieniem, możemy wypróbować inne rozwiązanie, np. bufet. Ustawiony przy oknie razem z wysoki stołkami barowymi bardzo dobrze sprawdzi się jako stół rodzinny w małej kuchni.

Na co zwrócić uwagę wybierając stół do kuchni?

Oczywiście kupując stoły do kuchni, nie możemy kierować się jedynie ich wysokością oraz kształtem. Ważna jest przede wszystkim trwałość takich mebli. Jeżeli stół pod blatem ma stelaż połączony z nogami oznacza to, że jest bardziej wytrzymały. Przy wyborze mebla zwróćmy uwagę także na blat. Musi mieć on twardą oraz gładką powierzchnie, ponieważ jest on wtedy łatwy do wyczyszczenia, odporny na wilgoć i zaplamienia. Wśród blatów możemy wyszczególnić kilka rodzajów: kamienne, drewniane, laminowane, z płytek ceramicznych czy hartowanego szkła. Każdy rodzaj ma zarówno swoje wady i zalety, a wybór jednego faworyta jest niemożliwy.

Share: