Artykuły

Stworzenie biura dla małej firmy

Przedsiębiorcy posiadający niewielkie firmy o zasięgu lokalnym wiedzą doskonale, jak istotne jest zatrudnienie dobrej grupy pracowników. Nawet posiadając minimalną ilość miejsca niezwykle ważne jest aby pracownicy ci mieli do dyspozycji wygodne biuro z aneksem kuchennym, toaletami oraz miejscem przeznaczonym na okrycia wierzchnie. Od czego zacząć?

Powierzchnia nie zawsze ma znaczenie

Nawet niewielkie biuro jest w stanie pomieścić kilka osób na raz bez konieczności patrzenia sobie wzajemnie w monitory. Wszystko zależy od dobrania odpowiednich mebli, ustawienia oraz wykorzystania przestrzeni. Warto pamiętać, że bez względu na rozmiary pomieszczenia liczy się przede wszystkim ilość okien oraz naturalne światło. Zakładając ok. 5-6 pracowników w pomieszczeniu konieczne będzie takie ustawienie mebli, aby pracownicy nie przeszkadzali sobie wzajemnie. Odpowiednie okażą się meble biurowe, które wielokrotnie dają możliwość zabudowy modułowej. Oznacza to, że kolejne elementy biura można łączyć ze sobą i budować otwarte pomieszczenie biurowe na wiele stanowisk. Meble biurowe zazwyczaj utrzymane są w minimalistycznym designie, co dodatkowo pozwala na zachowanie lekkości wyposażenia biura. Im mniej niepotrzebnych elementów, tym pracownicy będą się czuć lepiej.

Nie zapomnij o wygodzie pracowników


Poza biurkami niezwykle ważne są odpowiednie krzesła lub fotele. W przypadku osób przesiadujących całą zmianę przy komputerze konieczne jest wybranie siedzisk, które poprawią komfort oraz pozwoli na wygodę nawet po wielu godzinach pracy. Fotele powinny mieć regulowane podłokietniki, jak również pozwalać na regulowanie wysokości siedzenia. Wiele foteli posiada także możliwość odchylania oparcia, aby pozycja konkretnej osoby była indywidualnie dostosowana.

Stanowiska pracy

Stanowisko pracy każdego pracownika powinno być dopasowane do codziennych zadań, które pracownik wykonuje, jak również do samej specyfiki pracy. Obecnie większość z nas pracuje przy komputerach. Poza klasycznymi stanowiskami komputerowymi pracownik powinien posiadać własny kalendarz na swój użytek, możliwość notowania na samoprzylepnych kartkach, przybory do pisania. Każdy z pracowników powinien mieć na swoim biurku również lampkę, która pozwoli na skuteczne oświetlenie, szczególnie zimą, kiedy zmrok zapada szybciej.

Aby ułatwić pracę pracownikowi, można kupić specjalistyczne podkładki, które spełniają również rolę notatnika czy kalendarza. Można z nich korzystać jako notatnika.

Share:
apartamenty w Szczawnicy pudełka