Artykuły

Postaw na bezpieczeństwo i uniwersalizm – wybierz meble drewniane dla dzieci

Każdy rodzic musi kiedyś stanąć przed problemem urządzenia pokoju dla swojej pociechy. Szuka on wtedy najbardziej funkcjonalnych, a jednocześnie bezpiecznych i uniwersalnych mebli, które będą służyły przez wiele lat.

Meble drewniane dla dzieci łączą w sobie wszystkie te zalety.

Meble dla każdego!

Wbrew powszechnym opiniom, nie jest to materiał tylko dla bogaczy, stawiających na elegancki, nieco antyczny wygląd pomieszczenia. Wybór rodzajów drewna, z którego produkowane są meble jest na tyle duży, że każdy może znaleźć coś dla siebie. Meble drewniane dla dzieci mogą zaskoczyć swoimi kształtami, ponieważ drewno to materiał bardzo prosty w obróbce – jest więc idealny do urządzenia pokoju dziecka.

Rodzaje mebla wykorzystywane do produkcji mebli

Najczęściej wykorzystywanymi do produkcji mebli rodzajami drewna są: dąb, sosna, olsza, buk, klon. Meble z dębu cechuje znaczna wytrzymałość, dlatego będą odporne na wszystkie harce nawet najbardziej aktywnych dzieci. Ponad to dąb jest odporny na uszkodzenia, co jest dodatkowym plusem. Sosna to popularny materiał stosowany do produkcji mebli w Polsce. Warto zainwestować, np. w łóżka drewniane dla dzieci z sosny, ponieważ jest ona przyjazna osobom cierpiącym z powodu alergii oraz posiada właściwości higroskopijne. Sosna łatwo poddaje się obróbce, dzięki czemu jest często wykorzystywana przy produkcji mebli dziecięcych, które wymagają dużej kreatywności. Olsza to drzewo świetnie radzące sobie z trudnymi warunkami, szczególnie wilgotnością. Meble z olchy są średniej twardości i łatwo poddają się obróbce. Buk jest znany ze swojej wytrzymałości – jest twardy i odporny na działanie czynników zewnętrznych. Najczęściej wykorzystywany jest do produkcji łóżek. Łóżko drewniane dla dziecka z buku także będzie świetnym rozwiązaniem, ponieważ wytrzyma każdą zabawę i zabrudzenia spowodowane przez nasze pociechy.

Jeśli nadal nie wiesz jaki gatunek drewna wybrać do urządzenia pokoju swojego dziecka, skorzystaj z porad doświadczonego stolarza, który podpowie jaki materiał będzie idealny do każdego wnętrza.

Share: